3-4 yaş bisiklet tavsiye - hangi bisiklet alınmalı?

50 TL Kampanyası
Avatar
aziz
8 ay önce
Temsili resim

3-4 yaş bisiklet alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size birkaç ipucu verebilirim.

Öncelikle çocuğunuzun boyuna ve ağırlığına uygun bir bisiklet seçmelisiniz. Çocuğunuz seleye oturduğunda ayakları yere basabilmeli ve dizleri gidona değmemelidir. Direksiyon çocuğun kol ölçülerine uygun olmalı ve rahat kullanılabilmelidir.

3-4 yaş grubu çocuklar için genellikle 12 jant ve 14 jant bisikletler tercih edilir. Bu bisikletler 90-105 cm boyundaki çocuklar için uygundur. Çocuğunuzun boyu ve yaşı büyüdükçe, boyları uzadıkça 16 jant, 20 jant ve üstlerini almak gerekir.

Çocuğunuz ilk defa bisiklete binecekse dört tekerlekli modelleri ya da destek tekerlekli modelleri tercih etmek yerinde olur. Bu şekilde çocuğunuzun güvenliği ve konforu sağlanmış olur.

Çocuğunuzun güvenliği için mutlaka kask takması sağlanmalıdır. Bu konuda çocuğunuza taviz verilmemeli ve kaskın faydaları anlatılmalıdır. Kask dışında dizlik ve kolluk da çocuğun düşme gibi olaylarda yara almasını önleyecektir.

Ayrıca bisikletin güvenli ve sağlam olmasına da önem vermelisiniz. Bisikletin fren sistemi, zincir seti ve gidon seti çocuklara özel tasarlanmış olmalıdır. Zincir kısmında koruma, ön ve arkada çamurluk, metal fren kampanaları gibi özellikler de bisikletin kalitesini artırır.

Bisiklet alırken fiyatlar da önemlidir. Bisikletin modeline, malzemesine, ek özelliklerine ve markasına göre fiyatı değişmektedir. Çocuğunuzla birlikte bisiklet alırken deneyerek model seçmek avantajlı olacaktır.

Gelelim 3-4 yaş çocuklar için bisiklet modelleri önerilerine:

2
aziz
·
8 ay önce
Tunca Beemer 14 Jant Çocuk Bisikleti: Çelik jant kaplaması, ön tarafta sepeti, yardımcı tekerlekleri ve V fren sistemi ile güvenli ve şık bir model.
2
aziz
·
8 ay önce
Ümit Racer 14 Jant Çocuk Bisikleti: Dayanıklı malzemelerden yapılan, yardımcı tekerlekleri ve V fren sistemi ile kolay kullanılabilen bir model.
1
aziz
·
8 ay önce
Klass Mavi 12 Jant Bisiklet 4 Tekerlekli: Yardımcı tekerlekleri, ön ve arkada sepeti, suluk takabilme özelliği ile dikkat çeken bir model.
1
aziz
·
8 ay önce
Cenix 15 Jant Hector Prenses 3-6 Yaş Bisiklet Kız Ve Erkek Bisikleti: Çelik malzemeden üretilen, V fren sistemi ve destek tekerlekleri ile güvenli ve sağlam bir model.
1
aziz
·
8 ay önce
Tunca Flash 12 Jant Çocuk Bisikleti: Şık tasarımı, dolma tekerleri, zincir kısmında koruma ve metal fren kampanaları ile kaliteli bir model.
Trend Etiketler
  1. 218
  2. 11
  3. 9
  4. 8
  5. 7
  6. 6
  7. 6
  8. 6