Akım korumalı priz önerileri

50 TL Kampanyası
Avatar
efe
8 ay önce

Akım korumalı priz önerilerine geçmeden önce bu prizler hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Akım korumalı prizler, elektrikle çalışan cihazları yüksek akım ve voltajdan koruyan bir tür prizdir. Bu priz, elektrikte oluşabilecek ani dalgalanmaları algılayarak, elektriği cihaza değil zemine yönlendirir. Böylece cihazların hasar görmesini veya yangın çıkmasını önler. Akım korumalı priz alırken maksimum güç değeri ve gerilim kapasitesine dikkat etmek gerekir. Ayrıca akım korumalı prizlerin farklı çeşitleri ve güç özellikleri olduğunu da bilmek gerekir. Tercihinizi yaparken şu hususları göz önünde bulundurun;

Enerji emme derecesi: Akım korumalı prizin arızalanmadan önce ne kadar enerji emebileceğini ifade eder ve minimum 600 ila 700 joule (jul) arasında olmalıdır.

Sıkıştırma voltajı: MOV (metal oksit varistör) adı verilen bir bileşeni tetikleyen voltaj miktarıdır. İdeal olarak, sıkıştırma voltajı 400 volt veya daha az olmalıdır.

Priz sayısı: Akım korumalı prizin kaç adet cihaza bağlanabileceğini belirler. İhtiyacınıza göre 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 veya 10 prizli modelleri tercih edebilirsiniz.

USB girişi: Bazı akım korumalı prizlerde USB girişi de bulunur. Bu sayede telefon, tablet gibi cihazları şarj edebilirsiniz.

Kablo uzunluğu: Akım korumalı prizin kablo uzunluğu da önemli bir faktördür. Uzun kablo sayesinde uzak mesafedeki cihazları da bağlayabilirsiniz. Genellikle 1.5 m, 1.8 m, 3 m veya 5 m kablo uzunluğu olan modeller mevcuttur.

3
efe
·
8 ay önce
FSP USB’li 6’lı Akım Korumalı Priz: 6 adet soket girişi ve 2 adet USB girişi bulunan bu priz, 900 Joule’a kadar koruma sağlar. Ayrıca çocuk koruma sistemi ve güvenlik anahtarı da vardır.
3
efe
·
8 ay önce
Philips SPN3080B 2 Metre 8’li Akım Korumalı Priz: Bu priz, 900 joule’a kadar akım korumasına sahiptir. 8 adet soket girişi ile birden fazla cihazı bağlayabilirsiniz.
1
efe
·
8 ay önce
Philips SPN4085B 3 Metre 8’li Akım Korumalı Priz: Bu priz, 900 joule’a kadar akım korumasına sahiptir. 8 adet soket girişi ile birden fazla cihazı bağlayabilirsiniz. Ayrıca 3 metrelik kablo uzunluğu ile uzak mesafedeki cihazları da bağlayabilirsiniz.
1
efe
·
8 ay önce
Philips SPN3040 2 Metre 4’lü Akım Korumalı Priz: Bu priz, 600 joule’a kadar akım korumasına sahiptir. 4 adet soket girişi ile birden fazla cihazı bağlayabilirsiniz.
1
efe
·
8 ay önce
S-link SPG8-5-30 3m 5’li Akım Korumalı Siyah Priz: Bu priz, 900 joule’a kadar akım korumasına sahiptir. 5 adet soket girişi ile birden fazla cihazı bağlayabilirsiniz. Ayrıca siyah renkli tasarımı ile şık bir görünüme sahiptir.
Trend Etiketler
  1. 218
  2. 11
  3. 9
  4. 8
  5. 7
  6. 6
  7. 6
  8. 6