Sinek kaydı traş makinesi tavsiye - alırken bunlara dikkat!

50 TL Kampanyası
Avatar
efe
8 ay önce
Temsili resim

Sinek kaydı, tıraş olduktan sonra cildin o kadar pürüzsüz olması ki, sinek bile konduğunda kayacakmış gibi hissedilmesi durumudur. Sinek kaydı mecazi olarak söylenmiştir. Yeni tıraş olmuş, sakalsız demektir.

Sinek kaydı tıraş, sakalın en dipten kesilerek cildin pürüzsüzleştirilmesi işlemidir. Damat tıraşı olarak da bilinir. Sinek kaydı tıraş için genellikle ucu elekli veya dairesel olan tıraş makineleri kullanılır.

Sinek kaydı traş için traş makinesi alacaksanız şunlara dikkat etmeniz gerekir:

Tıraş makinesinin kesme performansı: Sinek kaydı traş için 0.00 mm uzunluğa kadar kesebilen makineleri tercih etmeniz gerekir. Bu tarz makineler genellikle ucu elekli veya dairesel olan modellerdir. Sakalınızın kalınlığına ve sıklığına göre değişir ama genellikle 3 veya 4 başlıklı makineler daha iyi sonuç verir.

Tıraş makinesinin şarj süresi ve kullanım ömrü: Sinek kaydı traş için sık sık tıraş olmanız gerekeceği için, şarj süresi uzun ve kullanım ömrü yüksek olan makineleri seçmeniz daha avantajlı olacaktır. Ayrıca, kablolu ve kablosuz kullanılabilen makineler de kablosuz kullanım size esneklik sağlayabilir. Tıraş makinesinin bıçaklarının da kolayca değiştirilebilir ve temizlenebilir olmasına dikkat edin.

Tıraş makinesinin cilt dostu olması: Sinek kaydı traş cildinizi tahriş edebilir veya yaralayabilir, bu yüzden cilt dostu olan makineleri tercih etmeniz önemlidir. Islak ve kuru kullanılabilen makineler, cildinizi nemlendirerek daha rahat bir tıraş deneyimi sunar. Hassas ciltler için uygun olan makineler de mevcuttur.

İşte benim önereceğim sinek kaydı traş makineleri;

2
efe
·
8 ay önce
Philips Shaver series 3000 S3133/5112: Islak ve kuru kullanılabilen, 3 başlıklı, 60 dakika şarj süresi olan bir elektrikli tıraş makinesi. Sakalı jiletten bile daha kısa kesiyor ve yüzü pürüzsüz yapıyor.
Melisa
·
8 ay önce
Babalar gününde tam hediyelik ????
2
efe
·
8 ay önce
Braun Series 3 310s3: Şarj edilebilir, ıslak ve kuru kullanılabilen, 2 başlıklı bir elektrikli tıraş makinesi. Hassas ciltler için uygun ve sinek kaydı tıraş için ideal.
1
efe
·
8 ay önce
Geemy GM-60084: Şarj edilebilir, kablolu ve kablosuz kullanılabilen, 4 başlıklı bir saç ve sakal kesme makinesi. Sinek kaydı tıraş için 0.00 mm uzunluğa kadar ayarlanabiliyor.
Trend Etiketler
  1. 218
  2. 11
  3. 9
  4. 8
  5. 7
  6. 6
  7. 6
  8. 6