En iyi araç telefon tutucu tavsiyesi - alırken nelere dikkat edilmeli

50 TL Kampanyası
Avatar
efe
8 ay önce
Temsili resim

Araç telefon tutucu alırken nelere dikkat edilmeli kısaca bilgi vereceğim. Bilindiği üzere araç telefon tutucuların farklı modelleri ve kullanım şekilleri mevcut.

Mesela;
Havalandırma ızgarasına takılanlar: Bu modellerde, telefon tutucu aracın havalandırma ızgarasına klipsli olarak takılır. Bu şekilde telefonunuzu kolayca görebilir ve havalandırma ızgarasının açısını ayarlayarak istediğiniz yöne çevirebilirsiniz. Ancak bu seçenekte, havalandırmanın çalışması telefonun ısınmasına veya soğumasına neden olabilir.

Torpido üstüne konulanlar: Bu modellerde, telefon tutucu aracın torpido üstüne vakumlu olarak yapıştırılır. Bu şekilde telefonunuzu daha güvenli bir şekilde tutabilir ve istediğiniz açıda ayarlayabilirsiniz. Ancak bu seçenekte, torpido üstü pürüzlü veya eğimli ise tutucunun yapışması zorlaşabilir.

Gidona takılanlar: Bu model telefon tutucu motosiklet veya bisiklet için kullanılır ve aracın gidon denilen ön kısmına vidalar yardımı ile takılır. Bu şekilde telefonunuzu sürüş sırasında rahatça görebilir ve kullanabilirsiniz. Ancak bu seçenekte, telefonunuz dış etkenlere karşı daha korumasız olabilir.

Gelelim alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine;

Alacağınız telefon tutacağının telefonu sağlam tutması ve araç içerisindeki yerine sağlam konumlanması önemlidir. Telefonu manyetik teknolojiyle veya fiziksel olarak tutan ürünler mevcut. Özellikle manyetik şekilde tutan ürünlerde, tanıdığınız markaları tercih etmekte fayda var.

Tutacağın araca yapıştıracağınız kısmının yapışkan jel ve vakumlama özelliği olması gerekir. Tutucuyu ister cama, isterseniz de torpido üzerine yapıştırabilirsiniz.

Tutacağın işlevsel olması lazım. Dönebilen, farklı açılara ayarlanabilen araç içi tutucular daha konforlu bir kullanım sağlar. Ayrıca şarj edebilme özelliği olan tutucular da bulunmaktadır.

Tutacağın aracınızın havalandırma ızgarası, ön camı ya da ön paneli gibi kısımlara uyumlu olması gerekir.

Bu şartları sağlayan araç telefon tutucu tavsiyelerini aşağıya ekliyorum. Sizinde beğendiğiniz başka modeller varsa ekleyebilirsiniz.

1
efe
·
8 ay önce
Baseus Magnetic Car Mount- Suld-01: Hem havalandırma ızgarası hem de torpido üstüne konumlandırılabilen, manyetik gücü yüksek ve 360 derece dönebilen bir model.
1
efe
·
8 ay önce
Spigen Kuel H12: Havalandırma ızgarasına klipsli olarak takılan, iki metal plaka ve iki koruyucu film içeren, 6 mıknatısıyla telefonu güvenli şekilde tutan bir model.
1
efe
·
8 ay önce
Ugreen Araç içi Alüminyum Mıknatıslı Havalandırma Izgarası için Telefon Tutucu: Havalandırma ızgarasına takılan, alüminyum malzemeden yapılmış, mıknatıs gücü yüksek ve 360 derece dönebilen bir model.
1
efe
·
8 ay önce
Xiaomi 20W Wireless Araç Şarj Cihazı Telefon Tutacağı: Torpido üstüne vakumlu olarak yapıştırılan, kablosuz şarj cihazı özelliği olan, en büyük telefonları dahi tutabilen bir model.
Trend Etiketler
  1. 218
  2. 11
  3. 9
  4. 8
  5. 7
  6. 6
  7. 6
  8. 6