Yoğurtuyla meşhur Silifke'de gezilecek yerler?

50 TL Kampanyası
Avatar
efe
9 ay önce
Temsili resim

Silifke'de nereler gezilir, Silifke'nin neyi meşhur, nerde denize girilir, ne yapılır kısa kısa önerilerde bulunacağım. Sizde önerilerimden beğendiğiniz mekanlara puan vererek, en iyi yeri en üst sıraya çıkarmaya destek olabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Silifke, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir ilçesidir. Silifke’de gezilecek yerler arasında şunları sayabiliriz:

6
efe
·
9 ay önce
Tisan Koyu: Silifke ilçesine bağlı Antalya yolu üzerinde bir koydur. Koy, masmavi denizi, beyaz kumu ve yeşil doğasıyla cennetten bir köşe gibidir. Koyda yüzmenin, kamp yapmanın ve piknik yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.
2
efe
·
9 ay önce
Cennet-Cehennem Obrukları: Silifke’nin Narlıkuyu beldesinde bulunan iki büyük çöküntü oluşumudur. Cennet Obruğu, 250 metre çapında ve 70 metre derinliğindedir. İçinde bir mağara kilisesi ve su kaynağı bulunmaktadır. Cehennem Obruğu ise 110 metre çapında ve 128 metre derinliğindedir. İçine inmek mümkün değildir.
1
efe
·
9 ay önce
Jüpiter Tapınağı: Silifke’nin Uzuncaburç köyünde bulunan bir antik tapınaktır. Roma İmparatoru Augustus döneminde inşa edilmiştir. Tapınak, 6 sütunlu bir pronaos ve 8 sütunlu bir sella’dan oluşmaktadır. Tapınağın yanında bir de tiyatro bulunmaktadır.
0
efe
·
9 ay önce
Silifke Kalesi: 12. yüzyılda Haçlılar tarafından yaptırılan ve daha sonra Anadolu Selçukluları, Karamanoğulları ve Osmanlılar tarafından kullanılan bir kaledir. Kale, Silifke’nin simgesi haline gelmiştir ve manzarasıyla büyülemektedir.
0
efe
·
9 ay önce
Astım Mağarası: Silifke’nin Taşucu beldesinde bulunan bir mağaradır. Mağara, içindeki nemli ve temiz havasıyla astım hastalarına şifa olduğuna inanılmaktadır. Mağara, 200 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindedir. Mağaranın içinde stalaktit ve stalagmitler bulunmaktadır.
Trend Etiketler
  1. 218
  2. 11
  3. 9
  4. 8
  5. 7
  6. 6
  7. 6
  8. 6