En iyi kolajen takviyesi

50 TL Kampanyası
Avatar
zeynepsay
8 ay önce
Temsili resim

En iyi kolajen takviyesi için öncelikle kolajen hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum. Kolajeni sadece hap olarak değilde gündelik yiyeceklerimizden de temin edebiliriz.

Kolajen, vücudun temel yapı taşlarından biri olan ve dokuları bir arada tutan bir protein türüdür. Kolajen, cilde dayanıklılık, sıkılık ve esneklik kazandırır. Ayrıca kemik, kıkırdak, saç, tırnak ve organlarda da bulunur. Kolajen üretimi yaşla birlikte azalır ve bu da ciltte kırışıklık, kuruluk, sarkma gibi yaşlanma belirtilerine yol açar3. Kolajen takviyeleri, ciltte kolajen üretimini artırmaya ve cildin daha nemli ve gergin olmasına yardımcı olabilir. Kolajen sentezinin iyi olması için proteinden ve taze meyve sebzeden zengin dengeli bir diyet de önemlidir.

Kolajeni gündelik yiyeceklerden temin etmek isterseniz şu yiyeceklerde kolajen bulunur:

İlikli kemik suyu: Hayvanların et, deri ve kemiklerinden elde edilen kolajenin en zengin kaynaklarından biridir.

Sığır eti, tavuk eti, hindi eti ve balık: Bu hayvansal gıdalar, kolajen üretimini destekleyici aminoasitleri içerirler.

Yumurta beyazı: Yumurta beyazı da kolajen üretimine katkıda bulunan aminoasitlerden zengindir.

Yeşil yapraklı sebzeler: Ispanak, lahana, brokoli gibi sebzeler, kolajen sentezinde önemli bir rol oynayan C vitamini ve antioksidanlar içerirler.

Soyalı ürünler: Soya fasulyesi, tofu, soya sütü gibi ürünler, kolajen yapısını koruyan ve cildin sıkılaşmasını sağlayan genistein adlı bir madde içerirler.

A vitamini kaynakları: Havuç, tatlı patates, kavun gibi turuncu renkli meyve ve sebzeler, kolajen üretimini artıran A vitamini açısından zengindirler.

Sülfür kaynakları: Sarımsak, kereviz, zeytin çeşitleri, soğan, pırasa gibi sebzeler ve meyveler, vücuttaki kolajen üretimini artıran sülfür içerirler.

Kırmızı ve mor meyveler: Çilek, böğürtlen, kiraz, yaban mersini gibi meyveler, ciltteki kolajeni koruyan ve güneş hasarını önleyen antioksidanlar bakımından zengindirler.

Omega kaynakları: Somon balığı, ceviz, keten tohumu gibi omega-3 yağ asitleri içeren gıdalar da ciltteki kolajeni destekleyerek cildin nemli ve sağlıklı kalmasına yardımcı olurlar.

2
zeynepsay
·
8 ay önce
Supra Protein Multi Collagen Complex: Türkiye’de ilk kez tavuk ve yumurta zarı kolajeninin de kullanıldığı bu ürün, 5 tip kolajen (tip 1, 2, 3, 5 ve 10) içerir. Ayrıca hyaluronik asit ve C vitamini ile desteklenmiştir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Voonka Collagen Hyaluronic Acid: Balık kolajeni olan bu ürün, hidrolize tipidir. Bakır, biotin, selenyum, C vitamini ve çinko gibi ekstra vitaminler içerir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Collagen Forte Premium: Sığır kolajeni olan bu ürün, 5 tip kolajen (tip 1, 2, 3, 5 ve 10) içerir. Ayrıca C vitamini, selenyum ve çinko gibi ekstra vitaminler içerir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Dynavit Diamond Collagen: Balık kolajeni olan bu ürün, sıvı formdadır. Hidrolize tipidir. Ayrıca C vitamini ve biotin içerir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex: Sığır kolajeni olan bu ürün, tablet formdadır. Hidrolize tipidir. Ayrıca hyaluronik asit ve C vitamini içerir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Day2Day The Collagen Beauty: Sığır kolajeni olan bu ürün, toz formdadır. Hidrolize tipidir. Ayrıca hyaluronik asit, C vitamini ve biotin içerir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Neocell Super Collagen + Vitamin C: Sığır kolajeni olan bu ürün, tablet formdadır. Hidrolize tipidir. Ayrıca C vitamini içerir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Youtheory Collagen: Sığır kolajeni olan bu ürün, tablet formdadır. Hidrolize tipidir. Ayrıca C vitamini içerir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Naturagen Collagen: Sığır kolajeni olan bu ürün, toz formdadır. Hidrolize tipidir. Ayrıca C vitamini ve biotin içerir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Intraline Collax Enzimatik: Sığır kolajeni olan bu ürün, toz formdadır. Enzimatik tipidir. Ayrıca hyaluronik asit ve C vitamini içerir.
Trend Etiketler
  1. 217
  2. 11
  3. 9
  4. 8
  5. 7
  6. 6
  7. 6
  8. 6