5000 Liraya alınabilecek Cep telefonu önerileri - alırken dikkat edilecekler

50 TL Kampanyası
Avatar
efe
8 ay önce
Temsili resim

Cep telefonu alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bir kaç ipucu vereceğim ve ardından önerilere geçeceğim.

Telefon kutusu, kutu içeriği ve fatura: Telefonu alırken telefon kutusunun, kutu içeriğinin ve telefon faturasının tam olması gerektiğine dikkat edin. Kutu içeriğinde şarj aleti, kulaklık, kablo gibi ekipmanların eksiksiz olmasına ve faturanın orijinal olmasına özen gösterin.

İşletim sistemi: Telefonun işletim sistemi de önemli bir kriterdir. Android veya iOS işletim sistemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Ancak işletim sisteminin güncel ve güvenli olmasına, cihazınızın desteklediği sürüme kadar güncellenebilmesine dikkat edin.

Depolama kapasitesi: Telefonun depolama kapasitesi de size kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Eğer çok fazla uygulama, fotoğraf, video veya müzik indirmek istiyorsanız yüksek depolama kapasitesine sahip bir model tercih edebilirsiniz. Ayrıca hafıza kartı desteği olan modeller de size ekstra alan sağlayabilir.

Pil ömrü: Telefonun pil ömrü de size kullanım konforu sağlayacaktır. Eğer telefonunuzu sık sık şarj etmek istemiyorsanız yüksek pil kapasitesine sahip bir model tercih edebilirsiniz. Ayrıca hızlı şarj desteği olan modeller de size zaman kazandırabilir.

Ekran boyutu ve çözünürlüğü:Telefonun ekran boyutu ve çözünürlüğü de size kullanım konforu sağlayacaktır. Eğer büyük ve net bir ekran istiyorsanız AMOLED panelli, FHD+ çözünürlüğünde ve yüksek tazeleme hızına sahip bir model tercih edebilirsiniz.

Kamera: Telefonun kamera özellikleri de size fotoğraf ve video kalitesi sağlayacaktır. Eğer iyi fotoğraf ve video çekmek istiyorsanız yüksek megapiksel değerine, optik zooma, geniş açıya, portre moduna ve gece moduna sahip bir model tercih edebilirsiniz.

Güvenlik: Telefonun güvenlik özellikleri de size kişisel verilerinizi koruma sağlayacaktır. Eğer güvenli bir telefon istiyorsanız parmak izi okuyucu, yüz tanıma veya iris tarayıcı gibi biyometrik özelliklere sahip bir model tercih edebilirsiniz.

Bütçenizi belirleyin: Telefonunuzu alırken en önemli şeylerden birisi bütçenizi belirlemektir. Bu sayede hayalinizdeki telefonu bulmanız kolaylaşacaktır.

Kullanım amacını belirleyin: Kullanım amacı yine en önemli şeylerden birisidir. Mesela oyun oynayacaksanız oyun telefonu almalısınız.

Arkadaşlarınızdan veya sitelerden yardım alın: Telefonu alırken arkadaşlarınızdan veya sitelerden yardım almanız size daha iyi telefonu bulmak için yardımcı olacaktır. Konusunda uzman kişiler eminim ki yardımcı olacaklardır.

Telefonun yorumlarını inceleyin: Alacağınız telefonun güvenilir bir adresini bulup kullanıcı yorumlarını inceleyin. Size yardımcı olacaktır.

Markayı değil ürünü satın alın: Marka fanboyluğu yapmadan, telefonun özelliklerine ve performansına bakın. Arayüz, kamera, pil ömrü, ekran kalitesi gibi yukarıda belirttiğim kriterleri göz önünde bulundurun.

Bahsettiğim tüm bu kriterleri dikkate aldığımızda şartları sağlayan 5000 Tl ye alınabilecek telefon modellerini ekliyorum.

1
efe
·
8 ay önce
Samsung Galaxy A33: 6.6 inçlik ekran, 64 GB dahili hafıza, 4 GB RAM, 5000 mAh pil kapasitesi ve 48 MP ana kamera ile uygun fiyatlı bir Galaxy modeli.
1
efe
·
8 ay önce
Vivo Y22S: 6.55 inçlik ekran, 64 GB dahili hafıza, 4 GB RAM, 5000 mAh pil kapasitesi ve 50 MP ana kamera ile şık tasarımlı bir telefon.
1
efe
·
8 ay önce
Samsung Galaxy S9 Plus: 6.2 inçlik QHD+ çözünürlüklü Super Amoled ekran, 64 GB dahili hafıza, 6 GB RAM, 3500 mAh pil kapasitesi ve 12 MP +12 MP çözünürlüğünde arka kamera ile eski ama güçlü bir model.
1
efe
·
8 ay önce
Xiaomi Redmi Note 8: 6.3 inçlik AMOLED ekran, 128 GB dahili hafıza, 4 GB RAM, 4000 mAh pil kapasitesi ve 64 MP ana kamera ile fiyat-performans odaklı bir telefon.
1
efe
·
8 ay önce
Samsung Galaxy A13: 6.6 inçlik ekran, 64 GB dahili hafıza, 4 GB RAM, 5000 mAh pil kapasitesi ve 48 MP ana kamera ile uygun fiyatlı bir seçenek.
1
efe
·
8 ay önce
Redmi 10 2022: 6.53 inçlik ekran, 128 GB dahili hafıza, 4 GB RAM, 6000 mAh pil kapasitesi ve 50 MP ana kamera ile dikkat çeken bir model.
Trend Etiketler
  1. 218
  2. 11
  3. 9
  4. 8
  5. 7
  6. 6
  7. 6
  8. 6