#Dizüstü bilgisayar

Avatar
gameboy
5 ay önce
Temsili resim

Uygun fiyatlı dizüstü oyun bilgisayarı önerileri

Uygun fiyatlı oyun bilgisayarı önerileri sunmadan önce eğer önerilerdeki modeller sizin için yeterli değilse oyun bilgisayarı alırken dikkat etmeniz gerekenler bazı özelliklerden bahsedeceğim.

İşlemci: Oyunlar yüksek performanslı bir işlemci gerektirir. En az Intel Core i5 veya AMD Ryzen 5 işlemci önerilir.

Ekran Kartı: Oyun bilgisayarlarının en önemli bileşeni ekran kartıdır. NVIDIA veya AMD ekran kartları arasından tercih yapmanız önerilir. 1080p’de oyun oynamak için Nvidia GTX 1650 gibi giriş seviyesi GPU’lar yeterli olabilir. Daha yüksek çözünürlük ve kare hızı istiyorsanız, RTX 2060 veya RX 5700 gibi seçenekleri değerlendirmeniz gerekir.

Bellek: Oyunlar yüksek bellek gerektirir. Genellikle minimum 8 GB; ortalama ise 16 GB RAM gereksinimi bulunur. İdeal bir seçim yapmak istiyorsanız 16 GB tercih etmelisiniz.

Depolama: Oyunlar büyük dosyalar olduğundan, yeterli depolama alanına sahip bir bilgisayar tercih edilmelidir. Depolama seçeneğinde artık SSD modellerini kesinlikle tercih etmek performans açısından oldukça önemli hatta olmazsa olmaz. Oyun bilgisayarlarında 500 GB ve üzeri bir SSD modelini tercih etmelisiniz.

Soğutma: Oyunlar yüksek performans gerektirdiği için bilgisayarın ısınması muhtemeldir ve soğutulması çok önemlidir. Soğutma sistemi kaliteli ve yeterli olmalıdır.

Bu şartları sağlayan seçtiğim uygun fiyatlı oyun laptoplar aşağıda. Sizin de eklemek istediğiniz model varsa öneride bulunabilirsiniz.
1
gameboy
·
5 ay önce
ASUS Rog Strix G15 G513ıc-hn037: Ryzen 7 4800H işlemci, 16 GB RAM, 512 GB SSD, RTX 3050 ekran kartı, FreeDOS işletim sistemi ve 15.6 inç FHD 144 Hz ekran ile güçlü bir performans sunar.
1
gameboy
·
5 ay önce
HP Victus Gaming Laptop 15-FB0003NT: AMD Ryzen 7 5800H işlemci, 16 GB RAM, 512 GB SSD, RTX 3050Ti ekran kartı, FreeDOS işletim sistemi ve 15.6 inç FHD 144 Hz ekran ile yüksek kaliteli bir oyun deneyimi sağlar.
1
gameboy
·
5 ay önce
MSI GL62M 7RC-042XTR: Intel Core i5-7300HQ işlemci, 8 GB RAM, 1 TB HDD, GTX 1050 ekran kartı, FreeDOS işletim sistemi ve 15.6 inç FHD ekran ile uygun fiyatlı bir seçenek sunar.
2 öneri daha var. Diğer öneriler
Avatar
gameboy
6 ay önce
Temsili resim

En iyi laptop soğutucu önerileri - Alırken dikkat edilmesi gerekenler

Laptop soğutucu, bir laptopun işlemci ve diğer bileşenlerini soğutmak için kullanılan bir aksesuardır. Laptopların çalışma sırasında çok fazla ısı üretirler ve bu ısı, bilgisayarın performansını düşürür ve ayrıca bilgisayarın ömrünü kısaltabilir. Laptop soğutucu, bilgisayarın alt kısmına konularak soğutulmasına yardımcı olur. Ayrıca soğutucu sayesinde bilgisayar daha yukarıda tutulur ve hava sirkülasyonu artar. Soğutucu fanlar sayesinde bilgisayar daha uzun süreli ve yüksek performanslı bir şekilde kullanılabilir.

Laptop soğutucu alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler şunlardır:

Soğutucu büyüklüğü: Laptopunuzun boyutuna uygun bir soğutucu seçmelisiniz. Soğutucunun fanları, laptopun ısı çıkışına denk gelmeli ve ızgaralar tam oturmalıdır.

Fan dönme hızı: Fanın dönme hızı ne kadar yüksek olursa soğutma performansı da o kadar iyi olur. En az 1000 RPM olan soğutucuları tercih etmelisiniz. Ayrıca fan hızını ayarlayabileceğiniz bir soğutucu almanız, ses seviyesini kontrol etmenize yardımcı olur.

Güç kaynağı: Soğutucunun gücünü USB ile laptopunuzdan alması, USB port sayısını azaltabilir ve laptopun ömrünü kısaltabilir. Bu yüzden gücünü adaptör ile alan soğutucular daha iyidir.

Fan yeri: Laptopunuzda en çok ısınan donanımlar işlemci ve ekran kartıdır. Bu yüzden soğutucunun fanları bu iki donanıma ne kadar yakın olursa o kadar iyi. Ayrıca fan sayısı da önemlidir. Birden fazla fanlı soğutucular daha iyi bir hava akışı sağlar.

Piyasada birçok marka ve modelde laptop soğutucu bulunmaktadır. Sizin için en beğenilen modelleri önerilerde paylaşacağım.
3
gameboy
·
6 ay önce
Zalman ZM-NS2000: 17 inçe kadar laptoplar için uygun olan bu soğutucu, tek bir büyük 200 mm fan kullanır ve sessizce çalışır. Fan hızı denetleyicisi ve yükseklik ayarı vardır. Alüminyum paneli sayesinde ısıyı iyi dağıtır.
3
gameboy
·
6 ay önce
Monster Pusat Notebook Cooler: Alüminyum gövdesi ve çift 140 mm fanı ile etkili bir soğutma sağlar. Dayanıklı ve sade bir tasarıma sahiptir. Usb veya adaptör ile çalışabilir.
1
gameboy
·
6 ay önce
Frisby FNS-9999B: 4 adet fanlı ve ledli bir soğutucudur. Lcd kontrol paneli ile fan hızını ayarlayabilirsiniz. 15-17 inç laptoplar için uygundur.
2 öneri daha var. Diğer öneriler
Trend Etiketler
  1. 194
  2. 10
  3. 9
  4. 8
  5. 6
  6. 6
  7. 6
  8. 6