@mahmutcelebi

Mesaj Bırak
mahmutcelebi
Avatar
mahmutcelebi
1 yıl önce

Asgari ücrete seçim öncesi zam olur mu?

Asgari ücrete seçim öncesi zam olur mu? Yada seçim sonrası Temmuzda mi yapılır?
2
semih
·
1 yıl önce
Bence seçimden sonra olur. Seçimden önce olursa memurlara da vermeleri lazım. Çünkü en düşük memur maaşı nerdeyse asgari ücrete denk.
Avatar
mahmutcelebi
2 yıl önce

2023 Ocak Memur Zammı yüzde 50 üstü olur mu?

2023 Ocak memur zammı asgari ücrete verilen yüzde 50 üzeri zam gibi olur mu? Bir çok memurla asgari ücret arasında fark neredeyse kalmadı. Gelecek zam memurun eski alım gücüne sahip olması için aynı oranda artış olmalı. Görünüş itibariyle oluşan rakama bakarak çok gibi görünse de alım gücü olarak kıyaslandığında bence yüzde 50 üzeri bir zam şart. Sizce ?
6
melih
·
1 yıl önce
Memur zammı yüzde 30 olarak güncellendi. En düşük emekli maaşı 5500 oldu. Hayırlı olsun.
5
munisekara
·
2 yıl önce
Şuan Aralık ayı enflasyon oranını bekliyorlar. Muhtemelen diğer aylar gibi 2 3 çıkmayacak. Yüksek bir rakam çıkacak. Yani 10 üstü çıksa zati 25 üstü enflasyon farkı doğar. Bunun üzerine de refah payı vermeleri lazım. Tahminim yüzde 10 luk bir refah payı verilse yüzde 35 yapar. En düşük memur maaşı 13.500 felan olur. Ama bence bu oran asgari ücrete göre düşük olur. En az 15 bin olmalı ki alım gücü dengelensin.
2
aziz
·
1 yıl önce
Yüzde 25 olarak belirlenmiş memur ve emekli zammı.
2 öneri daha var. Diğer öneriler
Avatar
mahmutcelebi
2 yıl önce

Aralık ayı enflasyonu açıklandı desek maaşa etkisi ne kadar olur?

Aralık ayı enflasyon da yüzde 3 açıklandı desek 14 + 3 17 ye 3 de hükümet eklese refah payı yüzde 20 verilse asgari ücrete 6600 civarı olsa nasıl olur ?
7
aziz
·
2 yıl önce
@Mahmutcelebi 8000 den aşağı olacağını düşünmüyorum. Enflasyon üzerine yaklaşık yüzde 50 seyyanen zam verileceğini ön görüyorum.
2
efe
·
2 yıl önce
8506 lira oldu. Yüzde 55 lik zam yapıldı. Memura da bi yüzde 45 50 yaparlar artık.
0
melih
·
2 yıl önce
7000 - 7500 arası olur muhtemelen.
1 öneri daha var. Diğer öneriler
Avatar
mahmutcelebi
2 yıl önce

Asgari ücrete yüzde 50 zam yapılacak diyorlar, biz işverenler bunu nasıl ödeyeceğiz?

Asgari ücret için her yerde zam konuşuluyor. Ama hiç işveren bunu nasıl öder diyen yok. Bence zam yapılırken işverende düşünülmeli ya da zam verilecekse devlet işverene destek vermeli. Asgari ücretin 7000 i geçmesi işvereni zorlar. Bu konuda hep işçiler konuşuyor. Bence işverenleri de dinlemek lazım. Nerde işverenler yada alternatif bir çözüm üretecek olan varsa ?
8
zeynepsay
·
2 yıl önce
Devlet destek vermeli gariban işçi niye daha az alsın patronlar daha çok kazanacak diye
1
efe
·
2 yıl önce
7.850 altında beklemiyorum pazarlıkta bunun üstünden başlayacak sanırım. Benim tahminim 8.250 TL olması yönünde.
efe
·
2 yıl önce
8250 tahmin etmiştim. 8506 lira olmuş ????
1
meryemyeni
·
2 yıl önce
9000 üzeri konuşuluyor. Sanırım MTV zammı oranında bir artış olacak yüzde 60 65 gibi
Neler olup bitiyor...
 • efe önerdi 4 gün önce

  Korkmaz A860-07 Kahvekolik Otomatik Kahve Makinesi, kahve severlerin beğenisini kazanmış yenilikçi bir üründür. Otomatik kahve yapma özelliğiyle ön plana çıkan bu makine, pratik kullanımı ve üstün performansıyla dikkat çekiyor.

  Makinenin en belirgin özelliği olan otomatik kahve yapma özelliği, kullanıcıların kahve demleme sürecini kolaylaştırır. Tek bir dokunuşla, makine kahve çekirdeklerini öğütür, suyu demler ve lezzetli bir Türk kahvesi hazırlar. Bu özellik, özellikle yoğun yaşam temposuna sahip olanlar için zaman tasarrufu sağlar ve sabahları hızlıca kahve keyfi yaşamak isteyenler için ideal bir çözüm sunar.

  Korkmaz A860-07 Kahvekolik Otomatik Kahve Makinesi, aynı zamanda kullanıcı dostu tasarımıyla da öne çıkar. Kolay anlaşılabilir kontrol paneli ve basit tuşlar sayesinde herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir arayüz sunar. Ayrıca, temizliği de kolaydır ve makineyi uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanmanızı sağlar.

  Makinenin sağlam ve dayanıklı yapısı, uzun ömürlü kullanım için güvence sağlar. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş olan Korkmaz A860-07 Kahvekolik, güvenilir performansıyla da kullanıcıların beğenisini kazanmıştır.

  Sonuç olarak, Korkmaz A860-07 Kahvekolik Otomatik Kahve Makinesi, pratik kullanımı, otomatik kahve yapma özelliği ve dayanıklı yapısıyla Türk kahvesi severler için ideal bir seçenektir. Bu makineyle, her demde kusursuz bir Türk kahvesi keyfi yaşayabilir ve evinizin konforunda lezzetli kahvelerin tadını çıkarabilirsiniz.

 • mertaras önerdi 1 hafta önce

  Kiwi KSI-6440 Dikey Ütü

  Güç: 1300 W
  Su Doldurma Kapasitesi: 260 mL
  Taban: Çelik
  Özellikler: Ergonomik tasarım, seyahat için uygun boyut.

 • zeynepsay önerdi 1 hafta önce

  Çiçekler ve Çiçek Aranjmanları: Klasik olsa da, çiçekler her zaman anneler gününde güzel bir hediye seçeneğidir. Annenizin sevdiği çiçekleri veya özel bir çiçek aranjmanını tercih ederek ona ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

 • Melisa önerdi 1 ay önce

  Badger Bebek Güneş Kremi: Temiz ve Suya Dayanıklı Koruma

  Badger Bebek Güneş Kremi, temiz içeriğiyle bilinir ve suya dayanıklılığı sayesinde uzun süreli koruma sağlar. Bebeğinizin cildini güneşin zararlı etkilerinden korurken, doğal ve organik içerikleriyle de cildi besler. Güvenilir ve etkili koruma için tercih edebileceğiniz bir üründür.

 • muratoner önerdi 1 ay önce

  Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun! Ramazan bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.

 • melih önerdi 2 ay önce

  Biraz öyle olacak gibi. Son açıklamalar o yönde.

 • gameboy önerdi 2 ay önce

  En uygun fiyatlısı bu model. F/P ürünü

 • aziz önerdi 2 ay önce

  Sadece #çanakkale ilinde geçerli imiş tatil. Diğer illerde okullar devam ediyor.

 • mesutserin önerdi 2 ay önce

  bu yıl 18 lira çifte ekmek parası

 • mustafa önerdi 3 ay önce