En iyi el blender seti tavsiye - alırken dikkat edilmesi gerekenler

50 TL Kampanyası
Avatar
zeynepsay
8 ay önce
Temsili resim

El blender seti alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktaları şöyle sıralayabiliriz:

Motor gücü: Daha hızlı ve pratik işler yapabilmeniz için motor gücü yüksek olan bir blender seti tercih edebilirsiniz. İşlerinizi daha kolay yapmanızı sağlar. Genellikle 600-1000 watt arası bir güç yeterli olacaktır.

Gövde malzemesi: Blender setinin gövdesi hem plastik hem de metal olabilir. Plastik malzeme daha ucuz olabilir ancak kalitesine ve kokusuna dikkat etmek gerekir. Metal malzeme ise daha sağlıklı ve dayanıklı olabilir.

Ölçü kabı kapasitesi ve malzemesi: Blender setinin ölçü kabının ne kadar büyük olduğuna ve hangi malzemeden yapıldığına karar vermek için evdeki kişi sayısını ve mutfağınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurabilirsiniz. Cam ölçü kabı daha uzun ömürlü olabilir ancak plastik ölçü kabı daha yaygın bulunabilir.

Hız kademesi ve turbo modu: Blender setinin hız kademeleri ve turbo fonksiyonu, büyük ve sert parçaları çekerken işinizi kolaylaştırabilir. En az 3 hız kademesi ve turbo modu olan bir blender seti yeterli olacaktır.

Bıçak sayısı ve keskinliği: Blender setinin bıçaklarının sayısı ve keskinliği, tüm doğrama, rendeleme, çırpma, karıştırma, ezme ve kırma işlemlerinin kolayca gerçekleşmesini sağlar. Daha yüksek ve keskin bıçak sayısı olan bir blender seti seçebilirsiniz.

Ayrıca blender setinin elektrik faturanızı etkilememesi için enerji tasarrufu sağlayan bir model olmasına dikkat edebilirsiniz.

Bu özellikleri dikkate aldığımızda size önereceğim modeller şu şekilde. Sizinde önerdiğiniz farklı model varsa önerilere ekleyebilirsiniz.

2
zeynepsay
·
8 ay önce
Tefal Masterblend Activflow Pro: 4 bıçaklı teknolojisiyle yiyecekleri kolayca parçalayan bu el blender seti, 1000 W gücündeki motoruyla yüksek performans gösterir. 1,5 litrelik cam doğrayıcı haznesi vardır.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Karaca Blendfit 4 in 1: Doğrama, parçalama, karıştırma ve spiralize etme fonksiyonlarını bir arada sunan bu el blender seti, 1000 W gücündeki yüksek performanslı motoruyla fark yaratan bir modeldir. 2 farklı hız ayarına sahiptir.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Fakir Mr Chef Quadro: Doğrama, rendeleme, dilimleme, çırpma ve el blender olmak üzere 5 farklı fonksiyonu bulunan bu el blender seti, 1000 W gücündeki motoruyla kolay ve güçlü doğrama sunar. Paslanmaz çelik bıçakları vardır.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Braun Multiquick 7 Patisserie Plus MQ785: Çok fonksiyonlu bir el blender seti arayanlar için ideal bir seçenek olan bu model, 1000 W gücündeki motoruyla her türlü işlemi yapmanızı sağlar. Doğrama, rendeleme, dilimleme, çırpma ve hamur yoğurma gibi fonksiyonları vardır.
1
zeynepsay
·
8 ay önce
Bosch ErgoMixx Style MS64M6170: 1000 W motor gücü ile en zor malzemelerde bile üstün performans sağlar. Sıçratmama özelliği ve 4 bıçaklı yapısıyla optimal kesme ve karıştırma performansı sunar. Soft touch tutma sapı ve hafif tasarımıyla kolay ve konforlu kullanım imkanı verir. 12 hız ayarı ve turbo fonksiyonu ile her türlü tarifte ideal sonuçlar elde edebilirsiniz. Doğrama, kesme ve dilimleme gibi işlemleri yapabilen mutfak robotu aksesuarı vardır. Bulaşık makinesinde yıkanabilen blender ayağını tek hareketle kolayca çıkarabilirsiniz.
Trend Etiketler
  1. 218
  2. 11
  3. 9
  4. 8
  5. 7
  6. 6
  7. 6
  8. 6